O organizacji

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy jest organizacją tworzoną przez grupę młodych ludzi wybranych na reprezentantów młodzieży w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach, oraz kandydatów z tak zwanych wolnych mandatów. Młodzieżowa Rada ma za zadanie być reprezentacją Tyskiej młodzieży oraz podejmować działania w celu jej aktywizacji.

 

Radni podejmują się wielu ciekawych inicjatyw takich jak różnorodne wolontariaty, turnieje Debat Oksfordzkich, pomoc przy organizacji Tyskiego konkursu ”Młode Talenty”, czy też organizowanym od początku do końca przez Młodzieżową Radę Konkursie Pisania na Komputerze.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy chcą przełamywać schematy oraz walczyć ze stereotypami na temat młodzieży.

Rada Młodzieży Rzeszowa funkcjonuje od 1993 r. kiedy to została powołana jako organ doradczy przez Radę Miasta Rzeszowa. W skład wchodzą uczniowie szkół średnich oraz podstawowych (na okres kadencji dwóch lat),  którzy reprezentują swoje placówki na cotygodniowych zebraniach oraz licznych ogólnopolskich sympozjach, gdzie są przedstawicielami głosu młodych Rzeszowian.

 

Na sesjach poruszają kwestie związane z problemami rzeszowskiej młodzieży oraz stale pracują nad ich rozwiązaniami. Zachęcają  młode osoby do udziału w życiu miasta — wspierają liczne inicjatywy społeczne i wydarzenia kulturowe, m.in. Maraton Pisania Listów Amnesty International, koncerty charytatywne, „Ferie w Mieście” i lokalny sztab WOŚP. W ramach swojej aktywności społecznej zorganizowali gwiazdkę dla małych  pacjentów Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Rada jest pomysłodawcą oraz organizatorem projektów takich jak “Kino pod Gwiazdami” czy “Młodzieżowa Osobowość Szkolna”. Pomagali też przy organizacji rzeszowskich targów gimnazjalisty, “Kolorowych Emocjach”. Ponadto, Rada Młodzieży Rzeszowa odegrała dużą rolę w sprawie budowy nowego skate parku na terenie rzeszowskich bulwarów.