O organizacji

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy jest organizacją tworzoną przez grupę młodych ludzi wybranych na reprezentantów młodzieży w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach, oraz kandydatów z tak zwanych wolnych mandatów. Młodzieżowa Rada ma za zadanie być reprezentacją Tyskiej młodzieży oraz podejmować działania w celu jej aktywizacji.

 

Radni podejmują się wielu ciekawych inicjatyw takich jak różnorodne wolontariaty, turnieje Debat Oksfordzkich, pomoc przy organizacji Tyskiego konkursu ”Młode Talenty”, czy też organizowanym od początku do końca przez Młodzieżową Radę Konkursie Pisania na Komputerze.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy chcą przełamywać schematy oraz walczyć ze stereotypami na temat młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miejska w Obornikach składająca się z 21 radnych i jest organem samorządowym utworzonym z inicjatywy burmistrza oraz Klubu Radnych Gminna Koalicja Samorządowa. Rada jest organem doradczym, który ma reprezentować interesy młodzieży oraz komunikować o potrzebach dotyczących młodych mieszkańców. 

Jednym z największych projektów Młodzieżowej Rady jest projekt zachęcający obornickie szkoły do uruchomienia mLegitymacji. W mieście Rada znana jest dzięki zaangażowaniu i realizacji akcji  Antywalentynek (czyli maratonu horrorów), Obornickiego Eko Dnia oraz pierwszego plenerowego punktu wymiany książek. Członkowie Młodzieżowej Rady starają się rozbudowywać gminną infrastrukturę poprzez inicjowanie pomysłów na budowę n.p. wiat dla rowerów przy szkołach, wybiegu dla psów, stworzeniu siatki defibrylatorów oraz budek lęgowych dla ptaków. Dodatkowo młodzieżowi Radni angażują się w wolontariat oraz wspierająca swoimi działaniami inne organizacje pozarządowe.