O organizacji

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy jest organizacją tworzoną przez grupę młodych ludzi wybranych na reprezentantów młodzieży w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach, oraz kandydatów z tak zwanych wolnych mandatów. Młodzieżowa Rada ma za zadanie być reprezentacją Tyskiej młodzieży oraz podejmować działania w celu jej aktywizacji.

 

Radni podejmują się wielu ciekawych inicjatyw takich jak różnorodne wolontariaty, turnieje Debat Oksfordzkich, pomoc przy organizacji Tyskiego konkursu ”Młode Talenty”, czy też organizowanym od początku do końca przez Młodzieżową Radę Konkursie Pisania na Komputerze.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy chcą przełamywać schematy oraz walczyć ze stereotypami na temat młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miasta Kołobrzeg jest reprezentacją młodzieży uczącej się na terenie Kołobrzegu. To właśnie w szkołach znajdują się okręgi wyborcze, zarówno podstawowych – gdzie będzie się wybierać jak i średnich. Kadencja Rady trwa 2 lata. Rozpoczyna się 1 stycznia i trwa do końca roku kalendarzowego. Działalność MRM jest bezpłatna i apolityczna. Rada pełni funkcję konsultacyjną. Jednym z jej głównych celów jest rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży. Młodzieżowa Rada zawiera komisje tematyczne- .komisje ds. ekologii, polityki społecznej, edukacji oraz promocji- które odpowiedzialne są za prowadzenie kierunkowych działań Rady.

Młodzieżowi Radni podejmują się licznych inicjatyw w mieście, włączają się w organizowane wydarzenia. Jedną z ich jest akcja “ Otwarty mikrofon”. Była to aktywność, która odbyła się przed Świętami Bożego Narodzenia i polegała  na tym iż każdy z mieszkańców mógł złożyć życzenia na placu ratuszowym. Wielu młodych zaangażowało się w tą inicjatywę.